poniedziałek, 2 stycznia 2017

Lista zadań na styczeń

Powiedzenie „Jaki pan, taki kram” świetnie sprawdza się w mojej klasie. 
Na wszystko zawsze mamy czas i ze wszystkim zdążymy, co kończy się paniką i nerwową atmosferą. ;) Dlatego też wprowadziłam w życie nowy pomysł robienia listy rzeczy do zrobienia. Nie są to jakieś wielkie cele, które należy sprecyzować, ale ogólna lista rzeczy „do zrobienia”. U mnie numer jeden to zapewne będzie zrobienie porządku w szafkach, bo to co tam się dzieje, to woła o pomstę do nieba, a co tam moja klasa pochowała tego nie wie nikt. Nawet oni sami. Przygotowałam taką listę, która zawiśnie na drzwiach w klasie, a uzupełnimy ją na godzinie wychowawczej. Z powodzeniem można jej użyć na lekcji języka obcego. Dodałam rubryczkę "kto", żeby było wiadomo kogo ochrzanić na koniec. ;) Na lekcji językowej uczniowie mogą dodać czy mają coś zrobić sami, czy może ktoś im może pomóc w realizacji zadania.
Listę wykorzystam też na hiszpańskim jako zadanie na rozgrzewkę, ale wtedy każdy uczeń dostanie swoją listę do wypełnienia. Przygotowałam 4 wersje listy (polski, angielski, hiszpański i niemiecki) – wystarczy kliknąć w odpowiedni przycisk na dole i pobrać. 

W każdym pliku znajdują się dwie takie same listy, żeby można było drukować np. 2 kopie na jednej kartce A4.AKTUALIZACJA: 


Jeżeli szukacie małej listy w formie notesu, to wystarczy kliknąć na śnieżynkę. W pliku znajdują się wersje w 4 językach (polski, niemiecki, hiszpański i angielski). Nie musicie drukować wszystkiego, wystarczy, że przy drukowaniu zaznaczycie, którą stronę chcecie wydrukować. Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia